Мени
Вашата кошничка

METALAC Тава за пржење GRANIT LINE 24cm/3lit | 14514

METALAC Тава за пржење GRANIT LINE 24cm/3lit | 14514
METALAC Тава за пржење GRANIT LINE 24cm/3lit | 14514

Дијаметар (см): 24

Волумен (л): 3

Висина (cм): 7,5

Материјал: Алуминиум со нелеплив тефлонски премаз

Без покривка

Одржување: Рачно и машинско перење


 


Алуминиумската тава со нелеплив тефлонски премаз е специјално дизајнирана за пржење и задушување храна. Направен е во согласност со сите светски стандарди и е беспрекорен во однос на здравјето при контакт со храна. Алуминиумот е добар спроводник на топлина, а во комбинација со нелепливиот тефлонски материјал, кој спречува лепење и горење, овозможува брза, едноставна и економична подготовка на храна. Рачките на садовите се економски обликувани, што овозможува безбедно и цврсто држење на садовите.

  • Залиха: На залиха
  • Модел: METALAC Тава за пржење GRANIT LINE 24cm/3lit | 14514
  • Тежина: 0.00kg
  • Димензии: 24.00cm x 24.00cm x 7.00cm
  • SKU: 14514
1,390.00 ден.