Мени
Вашата кошничка

METALAC Тава FB FOOD 26cm/4lit | 14902

METALAC Тава FB FOOD 26cm/4lit | 14902
METALAC Тава FB FOOD 26cm/4lit | 14902

Дијаметар (см): 26

Волумен (л): 4

Висина (cм): 8

Материјал: емајл

Со капак

Боја: сива

Одржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Емајлираниот слој има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува бактерии да останат на него и овозможува лесно чистење и одржување на контејнерот. Може да се користи за подготовка, чување и послужување храна, бидејќи е една од најздравите за контакт со храна. Потребна е помала употреба на маснотии отколку подготовката во друго метално јадење поради структурата на емајлот, која е мазна, така што храната е помалку леплива на дното на садот. Ако чистењето е редовно и правилно, емајлираните садови го задржуваат својот сјај и боја долго време.

  • Залиха: На залиха
  • Модел: Металац Тава FB FOOD 26cm/4lit | 14902
  • Тежина: 0.00kg
  • Димензии: 26.00cm x 26.00cm x 8.00cm
  • SKU: 14902
1,970.00 ден.
Oзнаки: METALAC , Тава , FB FOOD , 26cm/4lit