Мени
Вашата кошничка

Тенџериња

Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 16Волумен (л): 1,7Висина (cм): 10Материјал: емајлСо пластичен капакБоја: БелаОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Емајлираниот слој има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што..
420.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 26Волумен (л): 4Висина (см): 8,2Основен материјал: челикМатеријал надвор / внатре: емајл / нелеплив тефлонски слој со ефект на гранитСо капакБоја: синаОдржување: Рачно и машинско перење Тартера Гранит Индукција е изработена од челичен лим со дебелина од 1,5 мм со трослоен слој Q..
1,250.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 16Волумен (л): 1,9Висина (см): 10,2Основен материјал: челикМатеријал надвор / внатре: емајл / нелеплив тефлонски слој со ефект на гранитБез покривкаБоја: синаОдржување: Рачно и машинско перењеГранит Индукционата тепсија е изработена од челичен лим дебел 1,2 мм со трослоен премаз од к..
899.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 24Волумен (л): 6,2Висина (cм): 14 Материјал: не'рѓосувачки челикСо капакБоја: не'рѓосувачки челикОдржување: Рачно и машинско перењеДлабоко Тенџере COOL COOK  Metalac е изработен од нерѓосувачки челик со највисок квалитет - нерѓосувачки челик 18/10. Термичките карактеристики..
2,200.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 18Волумен (л): 3Висина (cм): 12Материјал: емајлСо капакБоја: БелаОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Емајлираниот слој има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува ба..
870.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Волумен (л): 4Висина (cм): 13Материјал: емајлСо капакБоја: БелаОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Емајлираниот слој има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува ба..
999.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Волумен (л): 3.4Висина (см): 12,3Основен материјал: челикМатеријал надвор / внатре: емајл / нелеплив тефлонски слој со ефект на гранитСо капакБоја: синаОдржување: Рачно и машинско перењеИндукциската шерпа од длабок гранит е изработена од челичен лим со дебелина од 1,5 мм со трослое..
1,200.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Волумен (л): 4,4Висина (cм): 13Материјал: емајлСо капакБоја: БелаОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата од емајл има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува ..
1,100.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 16Волумен (л): 2Висина (cм): 11Материјал: емајлСо капакБоја: БелаОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Емајлираниот слој има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува ба..
760.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 22Волумен (л): 5Висина (cм): 14Материјал: емајлСо капакБоја: БелаОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Емајлираниот слој има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува ба..
1,200.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Волумен (л): 2,8Висина (cм): 9Материјал: не'рѓосувачки челикСо капакБоја: не'рѓосувачки челикОдржување: Рачно и машинско перењеДлабоко Тенџере COOL COOK  Metalac е изработен од нерѓосувачки челик со највисок квалитет - нерѓосувачки челик 18/10. Термичките карактеристики на сад..
1,750.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 22Волумен (л): 4Висина (cм): 10Материјал: емајлСо капакБоја: БелаОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата од емајл има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува ба..
1,200.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 26Волумен (л): 4Висина (cм): 8Материјал: емајлСо капакБоја: сиваОдржување: Рачно и машинско перењеЕмајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Емајлираниот слој има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува бак..
1,970.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 24Волумен (л): 3Висина (cм): 7,5Материјал: Алуминиум со нелеплив тефлонски премазБез покривкаОдржување: Рачно и машинско перење Алуминиумската тава со нелеплив тефлонски премаз е специјално дизајнирана за пржење и задушување храна. Направен е во согласност со сите светски станда..
1,390.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 16Волумен (л): 2Висина (cm): 14,5Материјал: емајлБез покривкаБоја: црвенаОдржување: Рачно и машинско перењеСадот за пареa е наменет за подготовка на разни видови филови, кремови, пудинзи и диетални јадења за дијабетичари. Се состои од надворешен сад, изработен од емајлиран челичен ли..
1,630.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Волумен (л): 3Висина (cm): 14,5Материјал: емајлБез покривкаБоја: црвенаОдржување: Рачно и машинско перењеСадот за пареa е наменет за подготовка на разни видови филови, кремови, пудинзи и диетални јадења за дијабетичари. Се состои од надворешен сад, изработен од емајлиран челичен ли..
1,900.00 ден.
Бренд: NAVA
Нелеплив сад од алуминиум со рачки што можат да се отстранат за директна употреба во рерната. Загарантирана отпорност на секојдневна употреба.  Издржлив и мазен нелеплив внатрешен слој Надворешна површина со голема отпорност на гребнатини Погоден за шпорети: гас, електричен, керамика, халоген и..
2,500.00 ден.
Сет 1/5 Тенџериња се состои од две тенџериња со различни димензии, две поклопи и една тава. Материјал:  %99.5 pure aluminium  се карактеризира со тоа што не ја прегорува хранатаСтаклен поклопДимензии:Големо длабоко тенџере:  23 cm дијаметар и 11 cm длабочина Широко тенџере:&..
3,400.00 ден.
Сет 1/5 Тенџериња се состои од две тенџериња со различни димензии, две поклопи и една тава.Материјал:  %99.5 pure aluminium се карактеризира со тоа што не ја прегорува хранатаСтаклен поклопДимензии:Големо длабоко тенџере:  23 cm дијаметар и 11 cm длабочина Широко тенџере:&nb..
3,400.00 ден.
Бренд: Papilla
 Чист алуминиум (99,5%)нелеплив надворешен и внатрешен слој (тефлонски)Додатоци: 100% бакелит или нерѓосувачки челикобвивка која е отпорна на топлина  од боросиликатно стакло..
3,990.00 ден.
Бренд: Papilla
 Чист алуминиум (99,5%)нелеплив надворешен и внатрешен слој (тефлонски)Додатоци: 100% бакелит или нерѓосувачки челикобвивка која е отпорна на топлина  од боросиликатно стакло..
3,990.00 ден.
Сет 1/7 Тенџериња се состои од три тенџериња со различни димензии, три поклопи и една тава. Материјал:  %99.5 pure aluminium се карактеризира со тоа што не ја прегорува хранатаСтаклен поклопДимензии:Големо длабоко тенџере:  24.5 cm дијаметар и 10 cm длабочина Среднo дла..
3,900.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Литри: 4 Висина(см): 13Материјал: емајлСо капакБоја: сиваОдржување: Рачно и машинско перење*Емајлирани садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата на емајлот има мазна стабилна површина, што спречува останување на бактериите на неа..
1,450.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Литри: 2,75 Висина(см): 9Материјал: емајлСо капакБоја: сиваОдржување: Рачно и машинско перење*Емајлирани садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата на емајлот има мазна стабилна површина, што спречува останување на бактериите на н..
1,390.00 ден.
Дијаметар (см): 24Литри: 4,75 Висина(см): 10Материјал: емајлСо капакБоја: сиваОдржување: Рачно и машинско перење*Емајлирани садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата на емајлот има мазна стабилна површина, што спречува останување на бактериите на ..
1,669.00 ден.
Бренд: Lorme
Длабоко тенџере со нелеплива керамичка обвивка  NON STICK PTFE & PFOA FREEИндуктивно дно Дијаметар 24см / Длабочина 7.5см / 3л2 гумени рачки со „мек допир“Алуминиумски диск за рамномернрамномерно споделување на топлинаОтпорен на гребењеСтаклен капак..
1,225.00 ден.
Бренд: Lorme
Длабоко тенџере со нелеплива керамичка обвивка  NON STICK PTFE & PFOA FREEИндуктивно дно Дијаметар 24см / Длабочина 11см /  5л2 гумени рачки со „мек допир“Алуминиумски диск за рамномернрамномерно споделување на топлинаОтпорен на гребењеСтаклен капак..
1,390.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 5,1л..
1,120.00 ден.
Бренд: Metalac
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата PRINCМатеријал: Емајлиран со стаклен капак Димензии: 20 cм дијаметар, 13 cм висинаСо оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу маслоПогодна за припремање храна на ниски и средни температуриБезбедно за миење во маш..
1,170.00 ден.
Бренд: Papilla
 Чист алуминиум (99,5%)нелеплив надворешен и внатрешен слој (тефлонски)Додатоци: 100% бакелит или нерѓосувачки челикобвивка која е отпорна на топлина  од боросиликатно стакло..
1,200.00 ден.
Бренд: Papilla
 Чист алуминиум (99,5%)нелеплив надворешен и внатрешен слој (тефлонски)Додатоци: 100% бакелит или нерѓосувачки челикобвивка која е отпорна на топлина  од боросиликатно стакло..
1,200.00 ден.
Бренд: Papilla
 Чист алуминиум (99,5%)нелеплив надворешен и внатрешен слој (тефлонски)Додатоци: 100% бакелит или нерѓосувачки челикобвивка која е отпорна на топлина  од боросиликатно стакло..
1,320.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 1,9л..
709.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата КЛАСИКА.Рачно изработени емајли за готвење добиени од традиционални форми и навики за подготовка на храна.Лесна за одржување.Можете да го користите за да подготвите, чувате и служите храна.Со својот трендовски ретро изглед ќе им даде посе..
389.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 3,5л..
980.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата STANDARD со димензии 22 cм дијаметар, 13 cм висина. Со оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу масло. Погодна за припремање храна на ниски и средни температури. Лесно се чисти и одржува може да се мие и во машина за ..
1,050.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.6л..
1,269.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата СТАНДАРД со димензии 24 cм дијаметар, 15 cм висина. Со оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу масло. Погодна за припремање храна на ниски и средни температури. Лесно се чисти и одржува може да се мие и во машина за ..
1,250.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак. Изработено е од челични лимови со поголема дебелина. Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 6л..
1,260.00 ден.
Бренд: Metalac
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата PRINC со димензии 18 cм дијаметар, 12 cм висина. Со оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу масло. Погодна за припремање храна на ниски и средни температури. Лесно се чисти и одржува може да се мие и во машина за сад..
895.00 ден.
Бренд: Metalac
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата PRINCМатеријал: Емајлиран со стаклен капак Димензии: 24 cм дијаметар, 15 cм висинаСо оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу маслоПогодна за припремање храна на ниски и средни температуриБезбедно за миење во маш..
1,400.00 ден.
Бренд: Papilla
Чист алуминиум (99,5%)нелеплив надворешен и внатрешен слој (тефлонски)Додатоци: 100% бакелит или нерѓосувачки челикобвивка која е отпорна на топлина  од боросиликатно стакло..
980.00 ден.
Прикажани 1 до 47 од 47 (1 Страни)