Мени
Вашата кошничка

Тенџериња

Бренд: ELO
Материјал: Не'рѓосувачки челик 18/10Капацитет: 5 ЛКапсулирано дно за заштеда на енергијаМерна скалаГотвење со помалку вода и со заштеда на витамини Стаклен капак отпорен на удариБезбедно за миење во машина за садови Отпорен на топлина до 240 ° C (со стаклен капак до 180 ° C)Погоден за..
2,050.00 ден.
Бренд: NAVA
Нелеплив сад од алуминиум со рачки што можат да се отстранат за директна употреба во рерната. Загарантирана отпорност на секојдневна употреба.  Издржлив и мазен нелеплив внатрешен слој Надворешна површина со голема отпорност на гребнатини Погоден за шпорети: гас, електричен, керамика, халоген и..
2,500.00 ден.
Сет 1/5 Тенџериња се состои од две тенџериња со различни димензии, две поклопи и една тава. Материјал:  %99.5 pure aluminium  се карактеризира со тоа што не ја прегорува хранатаСтаклен поклопДимензии:Големо длабоко тенџере:  23 cm дијаметар и 11 cm длабочина Широко тенџере:&..
3,400.00 ден.
Сет 1/5 Тенџериња се состои од две тенџериња со различни димензии, две поклопи и една тава.Материјал:  %99.5 pure aluminium се карактеризира со тоа што не ја прегорува хранатаСтаклен поклопДимензии:Големо длабоко тенџере:  23 cm дијаметар и 11 cm длабочина Широко тенџере:&nb..
3,400.00 ден.
Сет 1/7 Тенџериња се состои од три тенџериња со различни димензии, три поклопи и една тава. Материјал:  %99.5 pure aluminium се карактеризира со тоа што не ја прегорува хранатаСтаклен поклопДимензии:Големо длабоко тенџере:  24.5 cm дијаметар и 10 cm длабочина Среднo дла..
3,900.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Литри: 4 Висина(см): 13Материјал: емајлСо капакБоја: сиваОдржување: Рачно и машинско перење*Емајлирани садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата на емајлот има мазна стабилна површина, што спречува останување на бактериите на неа..
1,450.00 ден.
Бренд: Metalac
Дијаметар (см): 20Литри: 2,75 Висина(см): 9Материјал: емајлСо капакБоја: сиваОдржување: Рачно и машинско перење*Емајлирани садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата на емајлот има мазна стабилна површина, што спречува останување на бактериите на н..
1,390.00 ден.
Дијаметар (см): 24Литри: 4,75 Висина(см): 10Материјал: емајлСо капакБоја: сиваОдржување: Рачно и машинско перење*Емајлирани садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата на емајлот има мазна стабилна површина, што спречува останување на бактериите на ..
1,669.00 ден.
Бренд: Lorme
Длабоко тенџере со нелеплива керамичка обвивка  NON STICK PTFE & PFOA FREEИндуктивно дно Дијаметар 24см / Длабочина 7.5см / 3л2 гумени рачки со „мек допир“Алуминиумски диск за рамномернрамномерно споделување на топлинаОтпорен на гребењеСтаклен капак..
1,225.00 ден.
Бренд: Lorme
Длабоко тенџере со нелеплива керамичка обвивка  NON STICK PTFE & PFOA FREEИндуктивно дно Дијаметар 24см / Длабочина 11см /  5л2 гумени рачки со „мек допир“Алуминиумски диск за рамномернрамномерно споделување на топлинаОтпорен на гребењеСтаклен капак..
1,390.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 5,1л..
1,120.00 ден.
Бренд: Metalac
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата PRINCМатеријал: Емајлиран со стаклен капак Димензии: 20 cм дијаметар, 13 cм висинаСо оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу маслоПогодна за припремање храна на ниски и средни температуриБезбедно за миење во маш..
1,040.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 1,9л..
709.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата КЛАСИКА.Рачно изработени емајли за готвење добиени од традиционални форми и навики за подготовка на храна.Лесна за одржување.Можете да го користите за да подготвите, чувате и служите храна.Со својот трендовски ретро изглед ќе им даде посе..
360.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 3,5л..
980.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата STANDARD со димензии 22 cм дијаметар, 13 cм висина. Со оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу масло. Погодна за припремање храна на ниски и средни температури. Лесно се чисти и одржува може да се мие и во машина за ..
1,050.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак.Изработено е од челични лимови со поголема дебелина.Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.6л..
1,269.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата СТАНДАРД со димензии 24 cм дијаметар, 15 cм висина. Со оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу масло. Погодна за припремање храна на ниски и средни температури. Лесно се чисти и одржува може да се мие и во машина за ..
1,250.00 ден.
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата ИМПЕРИАЛ.Империјалната линија е стандардна со  челик и метален капак. Изработено е од челични лимови со поголема дебелина. Се одликува со посебен облик на капакот специјално развиен за оваа линија.Содржи 6л..
1,260.00 ден.
Бренд: Metalac
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата PRINC со димензии 18 cм дијаметар, 12 cм висина. Со оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу масло. Погодна за припремање храна на ниски и средни температури. Лесно се чисти и одржува може да се мие и во машина за сад..
895.00 ден.
Бренд: Metalac
Тенџере од српско производство на брендот Металац на линијата PRINCМатеријал: Емајлиран со стаклен капак Димензии: 24 cм дијаметар, 15 cм висинаСо оваа тенџере брзо се припрема храната и нема потреба за многу маслоПогодна за припремање храна на ниски и средни температуриБезбедно за миење во маш..
1,400.00 ден.
Бренд: ELO
Материјал: Не'рѓосувачки челик 18/10Капацитет: 1,6 ЛКапсулирано дно за заштеда на енергијаМерна скалаГотвење со помалку вода и со заштеда на витамини Стаклен капак отпорен на удариБезбедно за миење во машина за садови Отпорен на топлина до 240 ° C (со стаклен капак до 180 ° C)Погоден ..
1,200.00 ден.
Бренд: ELO
Материјал: Не'рѓосувачки челик 18/10Капацитет: 2,5 ЛКапсулирано дно за заштеда на енергијаМерна скалаГотвење со помалку вода и со заштеда на витамини Стаклен капак отпорен на удариБезбедно за миење во машина за садови Отпорен на топлина до 240 ° C (со стаклен капак до 180 ° C)Погоден ..
1,400.00 ден.
Прикажани 1 до 28 од 28 (1 Страни)